Projekt: „ZOSTAŃ OPERATOREM MASZYNY LEŚNEJ” prowadzony i finansowany ze środków Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej.

„ZOSTAŃ OPERATOREM MASZYNY LEŚNEJ”

Projekt prowadzony i finansowany ze środków Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej.

Firmy leśne dotyka ostatnio problem braku rąk do pracy. Inne branże podkupują pracowników przedsiębiorcom leśnym, także wśród samych firm leśnych dochodzi do swoistej rywalizacji o doświadczonych pracowników, szczególnie operatorów harwesterów, forwarderów, zestawów zrywkowych, ale też pilarek.

Aby w sposób długofalowy pomóc w rozwiązaniu tego problemy Polska Leśna Izba Gospodarcza rusza z projektem „ZOSTAŃ OPERATOREM MASZYNY LEŚNEJ”. Projekt ma na celu zachęcenia młodych ludzi, np. po szkołach zawodowych czy średnich o profilu technicznym (w tym leśnym), do zainteresowania się zawodem operatora maszyn leśnych.

W ramach projektu:

• Członkowie PLIG mający uregulowane składki w Izbie otrzymują pocztą plakat i ulotki reklamujące projekt, z miejscem na przystawienie swojej firmowej pieczątki. PROSIMY o rozwieszenie plakatów i rozpropagowanie ulotek w szkołach na swoim terenie, których uczniowie mogą być zainteresowani pracą w firmie leśnej
  • na stronie izbalesna.pl postała specjalna zakładka dotycząca projektu
  • ulotki będą rozdawane na spotkaniach operatorów maszyn budowlanych itp.
  • materiały zostaną rozesłane do szkół o profilu leśnym. PROSIMY o ich udostępnienie uczniom najstarszych klas
  • projekt będzie promowany w internecie (portale leśne, FB itp.)
  • w biurze PLIG będzie działać punkt informacyjny dotycząca projektu

Osoby zainteresowani pracą w firmach leśnych proszeni są o zgłaszanie się:

• bezpośrednio do firm leśnych działających w ich okolicy
  • lub do Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Skierujemy chętnych do firm leśnych.

plakatjpg

REALIZACJA PROGRAMU:

Tylko w pierwszym miesiącu działania programu do Członków PLIG trafiły zgłoszenia kilkunastu osób chętnych do pracy na maszynach leśnych. To zarówno młode osoby, po szkołach, jak i doświadczeni operatorzy maszyn np. budowlanych, którzy chcą się przekwalifikować. Kolejni zgłaszający się chętni są sukcesywnie przekazywani Członkom PLIG.

Pierwsze zgłoszenia zostały wysłane do wszyskich Członków PLIG. Kolejne już tylko do tych Członków, którzy mają uregulowaną w PLIG składkę.

zapisz się

zostan-operatorem.jpg