Czego ginekolog ci nie powie

Książka dla każdej świadomej kobiety

Gdy większość lekarzy na każdą naszą przypadłość proponuje nam jedynie lekarstwa, autor książki “Czego ginekolog ci nie powie” jest zwolennikiem bardziej holistycznego podejścia (https://www.taniaksiazka.pl/czego-ginekolog-ci-nie-powie-anna-augustyn-protas-p-1356762.html). Swoim pacjentkom poświęca wiele uwagi. Skupia się na powodach, które mogą wpływać na powstawanie chorób i dolegliwości. Pyta o dietę, choroby w rodzinie, styl życia, nawet o rodzaj wypitej kawy. Łączy różne czynniki i znajduje rozwiązania rodem z serialu o dr Housie.

Wszystkie czynniki

Nie od dziś wiadomo, że nasze geny oraz styl życia odgrywają kluczową rolę w kwestii powstawania chorób oraz walki z nimi. Jeśli nasza mama lub babcia cierpiały na jakąś z kobiecych chorób, to i my jesteśmy w grupie ryzyka. Jednak przeszłość rodzinna to jedno, a dieta to drugie. Ponadto istotną rolę odgrywają także nałogi, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, starzenie się organizmu i obumieranie komórek. Dr Tadeusz Oleszczuk skupia się na każdej pacjentce indywidualnie. Wierzy, że nie może ona powrócić do zdrowia i pozbyć się dolegliwości bez właściwej diety. To ciekawe, trafne podejście, które pozwala wielu kobietom uporać się z problemami i odzyskać pełnię zdrowia.

Dla świadomej kobiety

By zadbać o swoje zdrowie powinniśmy posiadać jak najbardziej rzetelną wiedzę. Współcześnie mamy naprawdę ogromny dostęp do merytorycznie opracowanych książek, dzięki którym zrozumiemy, jak działa nasz organizm. W jaki sposób powinniśmy się odżywiać, jaką ilość konkretnych produktów spożywać, jaką dyscyplinę sportową wybrać i kiedy ćwiczyć, w jakiej pozycji pracować i jak zadbać o higienę umysłu. To ważne tematy, bez których nasze zdrowie nie będzie w najlepszej kondycji. Jedną z obowiązkowych lektur dla każdej świadomej kobiety jest “Czego ginekolog ci nie powie”. O tej pozycji powinny pamiętać matki, gdy ich córka wkracza w wiek dojrzewania i na bieżąco obserwuje, jak jej organizm się zmienia. By wiedzieć, co jest właściwym zachowaniem, a co powinno niepokoić musi mieć dostęp do rzetelnej wiedzy.

Zapobiegać, zamiast leczyć

Gdy dotyka nas choroba musimy zrobić wszystko, by znów wrócić do pełni sił. Pozostaje jednak pytanie jak zadbać o to, by podobne schorzenia nie nękały nas już w przyszłości. I tutaj poradnik spełnia swoją rolę. Zwiększa świadomość naszego ciała, pozwala zrozumieć, co mu służy, a czego powinnyśmy unikać. Holistyczna medycyna zakłada łączenie wszelkich symptomów wraz ze stylem życia. By nasz organizm był w dobrej formie, musimy dbać o to, by nasz styl życia był prawidłowy.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Related posts